Uuden konseptin mukaisen ilmeen saanut S-market Rusko on jatkossa myös entistä energiatehokkaampi.
Myymälän Co2 -kylmälaitos uusittiin, kylmäkalusteet päivitettiin ovellisiin ja lauhdelämpö otetaan talteen. Myös valaistus päivitettin led-valaisimiin.
– Myymälä pysyi auki koko remontin ajan. Haluankin kiittää erityisesti henkilökuntaamme joustamisesta uudistuksen aikana. Nyt on hyvä jatkaa yhdessä kohti joulukauppaa, sanoo ryhmäpäällikkö Tanja Raikaa Turun Osuuskaupan tiedotteessa.
S-market Ruskon uudistusta juhlitaan keskiviikkona 10.12. Remontin valmistumisen myötä myös tauolla olleet robokuljetukset palaavat lähialueen asukkaiden iloksi.
– Kolme kuukautta kestäneen remontin aikana uudistimme itsepalvelukassa-alueen portituksilla. Uusimme myös leipäosaston sekä hedelmä- ja vihannespuolen kalusteet. Tuorepuolella ja pakasteissa valikoima kasvoi ja paistopisteen valikoima tuplaantui. Jatkossa asiakkaita ilahduttaa uusi take away -kahvipiste, kertoo Raikaa.
Turun Seutusanomat



