Sauvossa voi ehdottaa Vuoden Hakkinen -tunnustuspalkinnon saajaa

Sauvon Elävän Kulttuurin Seuran puheenjohtaja Matti Moilanen pokkasi yhdistyksen edustajana Sauvon jakaman ensimmäisen Vuoden Hakkinen -tunnustuspalkinnon vuoden 2015 Sauvon Elopäivillä. Seutusanomien kuva-arkisto / Ragip Önsoy.

SAUVO. Sauvon kunnan kunniamerkkitoimikunta pyytää esityksiä Vuoden 2022 Hakkinen -tunnustuspalkinnon saajaksi. Tunnustuspalkinto myönnetään toimijalle, joka on tehnyt ansiokasta työtä Sauvon ja sauvolaisten hyväksi. Esityksissä pitää tuoda esille myös perustelut.

Esitykset perusteluineen tulee toimittaa kunniamerkkitoimikunnalle viimeistään 6. kesäkuuta sähköpostilla osoitteeseen: sauvon.kunta@sauvo.fi. Palkinnon saajan valitsee kunniamerkkitoimikunta kuntalaisilta saatujen ehdotusten perusteella.

Vuodesta 2015 alkaen myönnetty tunnustuspalkinto jaetaan perinteiseen tapaan Sauvon Elopäivien yhteydessä 30. heinäkuuta.

Turun Seutusanomat