Naantalin Eläkeläisten uusi puheenjohtaja on Reijo Kouvo

NAANTALI. Naantalin Eläkeläiset pitivät syyskokousta 8. marraskuuta Urheilutalolla. Yhdistyksen puheenjohtajan paikalta luopuvan Rauno Vänttisen seuraajaksi vuosille 2018–2020 kokous valitsi Reijo Kouvon.

Hallituksen erovuoroiset jäsenet Kirsti Ihander, Eeva Tammi, Pertti Varjonen ja Marja-Terttu Ojaniemi valittiin uudelleen. Puheenjohtajaksi valitun Reijo Kouvon tilalle hallitukseen valittiin Tuomo Merinen ja erovuoroisen Pekka Kauton tilalle Pekka Vesola.

Yhdistyksen toiminnantarkastajiksi kokous valitsi Marja-Liisa Gustafssonin ja Rauno Leonsaaren, heidän varalleen Ossi Puhtilan ja Aarre Östermanin.

Uuden hallituksen järjestäytymiskokous valitsi ensimmäiseksi varapuheenjohtajaksi Pirkko Rauhanummen, toiseksi varapuheenjohtajaksi Kyösti Pitkäsen, sihteeriksi Kirsti Ihanderin, varainhoitajaksi Eeva Tammen ja emännäksi Arja Lehtosen.