Rivieran lenkki juostiin Maskussa 11. kertaa

Rivieran lenkki juostiin Maskussa 11. kertaa. Kuva: Heli Aaltonen.

MASKU. Maskussa juostiin lauantaina 13. toukokuuta järjestyksessään 11. Rivieran lenkki. Maskun Tempon järjestämässä tapahtumassa juoksijoita ja sauvakävelijöitä oli kauniissa, mutta tuulisessa säässä liikkeellä yhteensä 85. Kilpailuympäristö oli entistä parempi, koska ulkoilualueelle on rakennettu mukavat oleskelupöydät sekä hienot wc-tilat.

Tulokset:

TYTÖT (11) 3.3 km

  1. Elisa Suopajärvi, Maskun Kataja 18,06, 2. Jelia Varvikko, Turku 30,06, 3. Venla Seppälä, Tempo 35,41, 4.Enna Saarimaa 67,11

TYTÖT (13) 3,3 km

  1. Julia Ilomäki, Tempo 23,34

TYTÖT (15) 3,3 km

  1. Jiida Varvikko, Kirkkonummi, 26.31

POJAT (11) 3.3 km

1. Tuomas Suopajärvi Maskun Kataja17,01, 2. Joona Ristimäki Turku19,2, 3. Atte Helenius Tempo 21,51, 4. Kasimir Vuoristo Tempo 34,09, 4. Johannes Larkela Tempo 34,09, 6. Samuli Voutilainen Tempo 35,51, 7. Felix Pusa Tempo 36,12, 8. Onni Ilomäki Tempo 36,17, 9. Jasper Saarimaa 67,11

POJAT (13) 3,3 km

  1. Eetu Takomo makemove.fi 13,09, 2. Otso Seppälä Tempo 14,31, 3. Oliver Rosenqvist Maskun Kataja 14,32, 4. Anton Salminen Tempo 24,06, 5. Jeemil Varvikko Kirkkonummi 27,16

POJAT (15) 3,3 km

1. Väinö Seppälä Tempo 31,13

KILPA NAISET 10 km

1. Anne Halkivaha TeamRaju 43,2, 2. Tanja Etu-Huitti Maarian Mahti 46,4, 3. Laura Malkki Vauhtisam. Juokskoulu54,31

KILPA NAISET (40) 10 km

1. Tiina Kauppila 46,07, 2.Anne Saari Hinnerjoen Yritys 47,28

KILPA NAISET (55) 10 km

  1. Seija Nurmi Kerkkoon Urheilija 45,44 ,2. Sirkka Niemelä Team Raju 51,48

KILPA MIEHET 10 km

  1. Juha Virtanen FMR 34,58. 2. Janne Klasila FMR 35,29, 3. Jaani Merenlehto Nousiaisten Susi 36,18, 4. Augusti Kankare Turku 38,13, 5. Eero Rantala Atlas Fysio 39,51

KILPA MIEHET (40) 10 km

  1. Jussi Ristimäki FMR 36,12, 2. Mika Jalo Rauma 42,2, 3. Jari Saari Hinnerjoen Yritys 42,54

KILPA MIEHET (55) 10 km

1. Jari Keskinen RSA 39,52, 2. Tom Kuusela Turku 43,22, 3. Antti Mustonen Laitilan Jyske 44,03, 4. Alpo Viitaharju Team Raju 46,25, 5. Jorma Tiiri VSVU 53,59, 6. Tapani Törnqvist Kerava 59,1

HÖLKKÄ MIEHET 13 km

  1. Jokioinen Esa 59,36, 2. Jouni Saloniitty Team Raju 61,4, 3. Nicke Andersson Piispanristi 67,51, 4. Jouni Aalto Team Raju 69,2

HÖLKKÄ NAISET 13 km

1.Irma Puttonen Sunborn Saga 72,45

HÖLKKÄ MIEHET 6,5 km

  1. Juho-Kusti Sivosavi Turun Weikot 23,1, 2. Niko Lankinen Maskun Mannekiini 27,25, 3. Valtteri Bergström KPK 24/7 29,08, 4. Jussi Sandberg Maskun VPK 31,22, 5. Pertti Kalliola Naantali 32,22, 6. Jouni Penttinen Maskun VPK 34,58, 7. Esa Alin Team Raju 35,24, 8. Mikko Sankola Turku 36,12, 9. Jouni Kock Espoo 36,47, 10. Timo Viitala Raisio 37,17, 11. Jan Aro Turku 37,28, 12. Tero Sirkiä Turku 38,13, 13. Teuvo Hietomäki Raisio 43,18, 14. Per Lindgård IFPK 46,03, 15. Mats-Olof Snåre Pst-kilta 47,57, 16. Usko Lind Nurmijärvi 66,13, 17. Keijo Soon Rusko 66,13

HÖLKKÄ NAISET 6,5 km

  1. Eija Turunen Loimaa 39,49, 2. Anne Luona Team Raju 40,00, 3. Tytti Puottula Tempo 41,15, 4. Katja Katila Team Raju 41,43, 5. Seija Turunen Alastaro 42,17, 6. Virpi Talvitie Tempo 42,52. 7. Marianne Kamlin Masku 43,348. Tiina Suopajärvi Masku 46,42, 9. Jaana Lehtimäki Tempo 47,43, 10. Anu Oikarinen Masku 49,4. 10. Oona Oikarinen 49,4, 12. Susanna Ruokonen Mehiläinen 57,16, 13. Raija Laaksonen Mynämäki 57,26